سازمان فناوری اطلاعات ایران

گواهی تاییدیه فنی ثبت نرم افزار

آدرس سازمان فناوری اطلاعات ایران: تهران- خیابان شریعتی-ضلع جنوبی پل سید خندان- ورودی 22- ساختمان مرکزی- طبقه همکف - دبیرخانه مرکزی - کدپستی: 1631713931- تلفنخانه سازمان: 88115800

اطلاحیه جدید: لینک پیام رسان گپ جهت عضویت متقاضیان ثبت فنی نرم افزار:   https://gap.im/fanavari.iran

نکته مهم: لطفا مدارک ارسالی خود را در یک cdبه صورت کامل و شفاف اسکن نمایید و همراه با مدارک به دبیرخانه ارسال کنید. لازم به ذکر است بر روی cd متن فایل اسکن مدارک نوشته شود.

لازم به ذکر است مدت زمان ثبت نام 15 دقیقه می باشد و چنانچه پس از بررسی کارشناس نسبت به اصلاح فرم به متقاضی ارسال شد می بایست ظرف مدت 10 روز اقدام شود در غیر این صورت درخواست شما رد می شود.

 اطلاعیه مهم: الزامی است لوح فشرده فایلهای الکترونیکی کلیه مدارک و مستندات ذکر شده در این بخش که تمامی صفحات آن به تایید مدیرعامل یا مالک حقیقی رسیده است را به همراه (فایل فیلم کلیپ اجرای روند اصلی سامانه شامل صوت و تصویر شرح سامانه به مدت حدود 5 دقیقه ) به ضمیمه نامه درخواست فیزیکی که کدرهگیری و عنوان نرم افزار در متن نامه قید شده است، به همراه پرینت فرم مشخصات نماینده متقاضی، مشخصات فنی نرم افزار و مشخصات مالکین و پدیدآورندگان نرم افزار به این سازمان ارسال نمایید.(فایل الکترونیکی فرم مشخصات تایید شده توسط متقاضی مانند سایر مدارک باید در لوح فشرده هم موجود باشد.)

** در مجموع: نامه درخواست + فرم مشخصات نماینده متقاضی و نرم افزار و مالک و پدیدآورنده به همراه میزان قدرالسهم  +  تعهدنامه تاییدشده متقاضی بصورت فیزیکی(کاغذی) می باشد و ضمیمه نامه درخواست باید لوح فشرده ای شامل: فایل فرم مشخصات + فایلهای ذکرشده  مندرج در بخش دکمه دموی سایت + فایل فیلم کلیپ سامانه به دبیرخانه این سازمان ارسال شود. حتما بر روی جلد لوح فشرده : کدرهگیری، عنوان محصول و نام مالک نوشته شود و دو سری از این لوح فشرده ضمیمه نامه درخواست به این سازمان ارسال شود.

 

گام های اجرایی فرآیند صدور تائیدیه فنی ثبت نرم افزار

(متقاضی حین ارسال درخواست گواهی تاییدیه فنی ثبت نرم افزار به این سازمان که فرآیند آن در اینجا آمده است، همگام باید مدارک خود را جهت انجام فرآیند دریافت مجوز بلامانع بودن محتوای نرم افزار خود مطابق آنچه در بند 12 ذیل آمده است، به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال نماید.)

1. مطالعه مستندات مندرج در سایت iranspo.ir توسط متقاضی

2. ورود به سامانه تایید فنی ثبت نرم افزار و ثبت درخواست توسط متقاضی(تکمیل کلیه اطلاعات نماینده متقاضی، مالک، پدیدآورنده، تعیین قدرالسهم و مشخصات نرم افزار)

مهم: در فرم مشخصات نرم افزار عنوان(نام) محصول نرم افزاری حتما باید شامل اسم عام(کارکرد اصلی محصول) و اسم خاص(برند محصول) در سامانه وارد شود.. مثال: اتوماسیون اداری سپهررایانه

3. بررسی و تایید کامل بودن اطلاعات فرم و عنوان نرم افزار توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و تایید رکورد

4. بارگذاری تصویر فیش بانکی و اقرارنامه (تعهدنامه) تاییدشده توسط متقاضی در سامانه( همراه با سربرگ و مهر و امضای شخص حقوقی یا امضاء و اثر انگشت شخص حقیقی در تمامی صفحات آنها. قابل ذکر است از این پس برای تکمیل پرونده درخواست تاییدیه فنی، مراجعه به محضر و اخذ سند رسمی برای تهیه تعهدنامه نیاز نیست و تنها کافی ست تعهدنامه به تایید متقاضی برسد. ارسال تصویر آگهی آخرین تغییرات شرکت مالک حقوقی مندرج در روزنامه رسمی تایید شده توسط متقاضی الزامی ست.

5. ارسال پیام به متقاضی در سامانه درصورت وجود نقص در مدارک بارگذاری شده.

6. تکمیل مدارک بند 4 فوق توسط متقاضی درصورت وجود نقص.

7. تایید کامل بودن  مدارک بارگذاری شده  متقاضی در سامانه توسط سازمان.

8. دانلود و تکمیل نامه درخواست و مدارک  مطابق اسناد مندرج در لینک این بخش + لوح فشرده فایلهای مندرج در دکمه دموی سایت و ارسال آنها به دبیرخانه این سازمان

  * نامه باید  (در سربرگ شرکت و مهر و امضای مدیرعامل متقاضی حقوقی) یا ( با امضای این فرم توسط متقاضی حقیقی) باشد و  الزامی ست کدرهگیری و عنوان و نسخه ی محصول نرم افزاری در متن نامه درخواست قید شود.

9. بررسی مدارک توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و اعلام نواقص پرونده به متقاضی درصورت وجود. و تکمیل آن توسط متقاضی.

10. مکاتبه سازمان با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از تکمیل پرونده جهت استعلام محتوای محصول و اطلاع به متقاضی جهت پیگیری اخذ پاسخ استعلام بصورت مکتوب به سازمان.

11. انتشار آگهی محصول توسط سازمان یا ارشاد.

12. ارسال نامه وضعیت استعلام محتوای نرم افزار توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سازمان شامل: بلامانع- غیرمجاز- دردست بررسی- مشروط جهت تکمیل مدارک متقاضی. (شایسته است متقاضی تا قبل از ارسال پاسخ مکتوب وضعیت محتوای محصول توسط آن وزارت، از پیگیری تلفنی از سازمان ممانعت نماید.) متقاضی پس از حصول اطمینان از ارسال مکتوب پاسخ استعلام محتوای محصول توسط وزارت ارشاد  می تواند از طریق پیگیری از دبیرخانه سازمان فناوری اطلاعات ایران ( 88113860 ) از ورود نامه پاسخ به  سازمان اطمینان حاصل نماید..

    الف- قابل ذکر است متقاضی پس از ثبت درخواست در سامانه iranspo.ir و پس از ارسال کلیه مدارک به سازمان، باید جهت تکمیل فرآیند و اخذ دفترچه گواهینامه ثبت نرم افزار رایانه ای ارشاد، به سامانه samandehi.ir مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت و مدارک موردنظر را به آن وزارت تحویل دهد.

    ب- متقاضی جهت پیگیری بلامانع بودن محتوای محصول نرم افزاری می تواند از طریق تماس با شماره تلفن 88846964 داخلی 2 یا شماره تلفن: 88846964 با کارشناسان نشر دیجیتال آن وزارت مذاکره نماید.

    ج- شماره تماس دفتر رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت پیگیری پاسخ استعلام محتوای محصول: 02188846960

13. صدور گواهی تایید فنی ثبت نرم افزار توسط سازمان.

14. درج شماره و تاریخ گواهی و شماره نامه بلامانع بودن و تاریخ مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سایت.

15. ارسال تصویر رونوشت گواهی صادره به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اطلاع به متقاضی توسط سازمان جهت انجام و تکمیل فرآیند و صدور دفترچه ثبت ارشاد.

16. درج شماره شناسایی گواهی در سامانه.

17. ارسال گواهی برای متقاضی براساس آدرس مندرج در فرم برچسب لوح و آدرس.

 

* قابل ذکر است برای تکمیل مدارک الکترونیکی پرونده متقاضی جهت درخواست تایید فنی نرم افزار، باید در مجموع دو سری لوح فشرده بهمراه سایر مدارک به سازمان ارسال شود..

هریک از لوح فشرده  ها شامل: مستندات فایلهای راهننما(مندرج در بخش اسناد جلسه دمو)، گزارش تست محصول و سه کلاس اصلی سورس برنامه و نسخه اجرایی باشد. و بر روی جلد لوح فشرده: کدرهگیری، عنوان محصول و نام متقاضی درج شود..

 

اطلاعات تماس سازمان:

(بدلیل حجم  بالای مراجعات و با هدف تسریع در پیشبرد امور دبیرخانه، لطفا درصورت ضرورت و  فقط  ساعت 9 صبح الی 12 ظهر روزهای کاری شنبه الی چهارشنبه با این شورا تماس بگیرید.)

در اسرع وقت نسبت به دریافت لینک اقدام نمایید:

شناسه کانال دبیرخانه قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان ثبت نرم افزار در پیام رسان گپ fanavari.iran@ جهت عضویت.

 88115828

 88113284

ورود به سامانه

دانلود مستندات